ХОТЕЛИ

Индивидуално патување во РИМ


Индивидуално патување во РИМ
пппппВелигденВелигден1rome, veligden3rome, veligden4rome, veligden5

City Break - Индивидуално патување во РИМ
Поаѓање од СОЛУН


Едноставно единствен – градот Рим е еден од најголемите живи музеи во светот; град преполн со енергија и романтична привлечност. Богатство на антиквитети, антички споменици и локалитети ....
Секоја нова прошетка ве носи до извонредни место како Форумот .. фонтаната Треви, Систинската Капела. Едноставната убавина дише од секоја пора на овој град... Место каде ВЕЧНО ќе се враќате....

Предлог програма:
1 ден Пристигнување во Рим, прошетка по Виа Венето, Шпански скали, Пјаца дел Пополо, Виа дел Корзо, Фонтана ди Треви, Пјаца Венеција, Колосеумот, Виа Национале...
2 ден Посета на Ватикан: Сикстинската капела, Ватиканските музеи, црквата Св.Петар. Прошетка до Замокот на Ангелите и преку мостот на Ангелите до Пјаца Навона, позната и како уметничка четврт на Рим. Посета на Пантеонот.
3 ден Можност за пријатна прошетка низ Рим со метро и посета на црквите Сан Џовани Латерано, Санта Марија Маџоре, Сан Пјетро ин Винколи, посета на црквата Сан Клементе со капелата и гробот на Св. Кирил... Вечерта, вечера во национален ресторан во квартот Трастевере. Ноќевање.
4 ден Слободно време за шопинг до заминување на аеродром. Препорачуваме два и пол часа пред лет да бидете на аеродром.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

ХОТЕЛ Marc Aurelio 4* од 124 ЕВРА - 7.688,00 ДЕНАРИ

Во цената е вклучено:
- Авионски билет на релација: СОЛУН - РИМ - СОЛУН
( Вклучен рачен багаж до 10 кг. 55 х 40 х 20 )
- Хотелско сместување со 4* на база 3 ноќевања со појадок

Во цената не е вклучено:
- Аеродромски такси: 25 евра
- Трансфер од Скопје до аеродромот во Солун
- Трансфер од аеродромот во Рим до хотел
- Градска такса 3 евра по ден од лице, се плаќа во хотелот
- Патничко осигурување
- Доплата за багаж


Цената е дадена во евра, уплатата се врши во денари по курс 1 евро = 62 денари.

ЗАБЕЛЕШКА: Цената на аранжманот не може да се гарантира се до уплата на депозит од минимум 50%.

Аранжмани


ДатумХотелСместувањеУслугаНоќевањаПревозЦена
04.12.2014
07.12.2014
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €
11.12.2014
14.12.2014
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €
16.12.2014
19.12.2014
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €
10.01.2015
13.01.2015
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €
16.01.2015
19.01.2015
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €
18.01.2015
21.01.2015
Индивидуално патување во РИМ1/2BB3Авион 124,00 €

Напредно пребарување