TORONEOS HOTEL 3*, Никити

Термини : 02.06.-09.06.2018.09.06.-16.06.2018.16.06.-23.06.2018.

Цена : 139 € по лице за уплати до 14.04.2018. за 7 ноќевања на база полупансион

Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, бројни капацитети се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

Положба: 800м од Никити

Сместување: 60 соби. Собите се опремени со тоалет со туш, балкон, сателитска ТВ, клима уред.

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Содржини: а ла карт ресторан, бар, интернет, мини маркет, рецепција, паркинг, бар покрај базен.

Плажа: 100м од плажа

Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, пинг – понг

 

Напомена :

  • Цените се однесуваат за сместување по лице, во соба и за минимум престој од 7 ноќевања и услуга – полупансион + (појадок и вечера со пијалок).
  • Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Содржина

  • AIR CONDITIONING
  • FREE PARKING
  • SWIMMING POOL
  • TELEVISION
  • WI_FI

Типови на сместување

Двокреветни соби

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

TORONEOS HOTEL 3*, Никити

Никити, Халкидики,Грција

Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.