ПАРИЗ 

 17.06 – 20.06.2018
24.06 – 27.06.2018

Предлог програма:

1 ден Полетување од Скопје во 17:45ч. Пристигнување во Париз во 20:50ч. Индивидуален трансфер и сместување во хотел. Прошетајте по плоштадот Конкорд, плоштадот Вандом,посетете ја Операта, музејот Лувр, црквата Нотр Дам, Елисејските полиња, Домот на Инвалидите, Ајфеловата Кула, крстарете по реката Сена… Во вечерните часови уживајте во Латинскиот кварт. Ноќевање

2 ден  Појадок. Препорачуваме: посета на најбогатиот музеј во светот – Лувр. Прошетката може да продолжи по Авенијата „Champs Elysees”, Триумфалната Капија, плоштадот Конкорд, Центарот Помпиду, Богородичната црква – Катедралата Нотр Дам. Вечерта е идеална за прошетка низ уметничкиот кварт Монмартр со посета на базиликата „Sacre Coeur“, а крајот на вечерта издвојте го за Mулен Руж. Ноќевање.

3 ден Појадок. Пред заминување препорачуваме посета на Версај, последната резиденција на француските кралеви и еден од најзначајните дворци во светот.
Ноќевање.

4 ден Појадок. Одјавување од хотел. Индивидуален трансфер до аеродром. Лет за Скопје во 21:20ч. Препорачуваме два и пол часа пред лет да бидете на аеродром. Пристигнување во Скопје во 23:55 ч.

Цена: од 239 € / 14.818,00 денари | за уплати до 13.04.2018
Редовна цена: од 359 €

 

Во цената на пакетот е вклучено:

- Авионски превоз на релација: Скопје-Париз-Скопје
– Рачен багаж  до 10 кг (со димензии максимум 55х40х23 см)
– Хотелско сместување во хотел ***, на база 3 ноќевања со појадок

Во цената на пакетот не е вклучено:

- Аеродромски такси / 35 € – 2.170 денари
- Трансфер аеродром – хотел – аеродром
– Туристичка такса- се плаќа на лице место во хотелот

 Напомена :

– Цената е дадена по лице во двокреветна соба (минимум 2 лица).
– За еднокреветна соба се доплаќа 30 % од сумата
– Плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62.00 Денари за 1 Евро.
– Плаќање при резервација целосна сума, и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња. Доплата за аеродромски такси најкасно 10 дена пред патување.
– За ова патување важат општите услови на СКТМ

Содржина

  • AIR CONDITIONING
  • COFFEE
  • ELEVATOR IN BUILDING
  • FREE PARKING
  • FRIDGE
  • TELEVISION
  • WI_FI

Типови на сместување

Двокреветна соба

Макс. Возрасни: 2
Макс. Деца: 1

Термини
Тип
Возрасни

Париз во Јуни – индивидуално патување

Париз,Франција

Париз, “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на Светот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување на неговото име, никој не останува рамнодушен. Просто е невозможно да не се заљубите во овој град, каде преовладува стилот, каде рестораните и ноќниот живот ветуваат уживање. Во лето, прошетајте покрај Сена, почестете се со кафе во некоја од кафетериите по должина на обалата или едноставно прошетајте низ бројните паркови. Во есен, брзата прошетка од Ајфеловата Кула преку Марсовите полиња до Елисејските полиња, претставува вистинско задоволство. Во зимските ноќи пак, загрејте се лизгајќи се по замрзнатото лизгалиште под ведро небо. Во пролет, почувствувајте ја магијата на воздухот со посета на Версајските градини, кои ќе Ве опијат со своите мириси

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.