ПАЛЕРМО

Термини:
01.12.2017 – 04.12.2017

Предлог програма

Ден 1 – Скопје – Палермо

Летот за Палермо е во 10:40 часот. Препорачуваме да бидете два часа пред летот на аеродром.
Пристигнување во Палермо во 16:50 часот. Сместување во хотел. Можност за пријатна попладневна прошетка низ градот. Ноќевање.

Ден 2-3 – Палермо
Посета на Монреале- град во близина на Палермо. Посета на познатата катедрала Монреал од 12 век изградена од Вилијам втори од Сицилија,нормански владетел со преубави мозаици, изработени од локалните мајстори. Разглед на Св. Јован Отпадник, Палатата на Норман, Новата Капија, катедралата, плоштадот Виљена и фонтаната на срамот, паркот Гарибалди,театрите Политеама и Масимо. Слободни попладневни часови за шопинг или индивидуална посета (капелата Палитина, Катакомби, галерии…)

Ден 4 – Палермо – Скопје

Појадок. Одјавување од Хотелот. Потребно е да бидете на аеродром 2 часа пред летот за Скопје. Летот е во 10:25. Пристигнување во Скопје во 17:50.

 

Ценаод 199€ / 12.338,00 денари за уплати до 20.10.2017
Регуларна цена 329 € /20.398,00 денари

 

Во цената на пакетот е вклучено:

– Повратен авионски превоз на релација Скопје – Палермо – Скопје
– Рачен багаж максимум 10 кг
– Сместување во хотел 3* на база 3 ноќевања со појадок

Во цената на пакетот не е вклучено:

–  Повратен трансфер од аеродром до хотел
– Аеродромски такси 35 евра – 2.170 денари
– Патничко осигурување

Содржина

Типови на сместување

Палермо – Индивидуално патување

Палермо,Италија

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.