МАЛДИВИ 

Малдиви, рајски архипелаг од околу 1190 острови, групирани во атоли кои како прстени се расфрлени низ Индискиот океан.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 ден Полетување од Скопје во 11: 40 часот, пристигнување во Доха во 18: 40 , Полетување од Доха во 02: 10 часот, слетување во Мале во 09:00 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 ден до 9 ден Престој во избраниот хотел според табелата , слободно време за индивидуални активности и одмор.

10 ден. Трансфер до аеродром. Полетување од Мале во 20: 20 часот , слетување во Доха во 23:20 часот, пристигнување Скопје наредниот ден во 10:45 часот.

 Хотел: Holiday Island Resort & SPA 4* 

 Цена со попуст: 1.199 евра на база ноќевање со појадок и вечера |

99,9  за плаќање на 12 месечни рати без камата

 Цените се валидни за резервации направени до 17.09.2018

Период на патување:  28.09. – 07.10.2018

Цената вклучува:

– Повратни авионски карти од Скопје/ Доха – Мале
– Повратен трансфер од аеродром до островот (хотелот)
– 8 ноќевања на база ноќевање со појадок и вечера / или All inclusive (со доплата)

Цената не вклучува:

– Аеродромски такси 90 евра
– Патничко осигурување
– Индивидуални трошоци за време на престојот

Плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62.00 Денари за 1 Евро.

За ова патување важат општите услови на СКТМ.

Содржина

  • AIR CONDITIONING
  • COMPLIMENTARY BREAKFAST
  • FRIDGE
  • TELEVISION
  • WI_FI

Типови на сместување

Двокреветна соба

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

Малдиви – Егзотично патување

,Малдиви

Рајски архипелаг од околу 1190 острови, групирани во атоли кои како прстени се расфрлени низ Индискиот океан, со највисока надморска височина од 1.5m, податок кој сигурно ќе Ве эачуди. Но, коралните гребени кои ги опкружуваат овие острови го смируваат океанот и ги чуваат островите и нивните жители со векови. Местоположбата, морето, ветерот и сонцето заедно формираат идеални услови за престој. Температурата се движи од 23 до 32 степени, но умерениот ветер кој постојано дува го прави престојот на островите пријатен. Дождовите обично се присутни во периодот јуни – јули, но сепак неможете да ги предвидите. Се појавуваат одеднаш без предупредување и веданш исчезнуваат.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.