ЛИСАБОН ЗА НОВА ГОДИНА 2017/2018

30.12.2017 – 04.01.2018 | 5 ноќевања со појадок

Цена по лице: од 589 евра

 • Цената вклучува:

  * Авио билет: Софија – Лисабон – Софија
  * Трансфер: аеродром – хотел – аеродром
  * 5 ноќевања со појадок во Hotel VIP INN Berna 3*
  * Патничко осигурување.
 • Цената не вклучува:

  * Аеродромски такси во висина од 70 евра (променливи)
  * Допoлнителни екскурзии и трошоци од личен карактер.
  * Новогодишна вечера.
 • Минимален брои на учесници:

  30
 • Краен рок за пријавување:

  1 месец пред датумот на тргање
 • Забелешки:

  * Хотелот не нуди Новогодишна Вечера!
 • Задолжително се наплаќа:

  * Аеродромски такси

  * Гратска такса – 1 евро на ден по патник, се плаќа исклучиво во хотелот

Програма:

Прв ден 30.12.2017 

Програмата започнува со  средба на аеродромот во Софија со претставникот на партнерскиот тур оператор. Директен лет во 20:45 часот на релација Софија – Лисабон. По слетување во Лисабон следи трансфер до избраниот хотел. Ноќевање.

Втор ден 31.12.2017
Појадок. Слободно време за одмор и индивидуални прошетки или избор на една од факултативните екскурзии : Полудневна тура на Лисабон, која се реализира од 09:00 часот со претходна резервација кај агентот. Цената на екскурзијата чини 25 евра доколку има минимум 25 патници.

Вечерта е резервирана за убав дочек на Новата 2018 година! :-)
Ноќевање

Трети ден 01.01.2018 

Појадок. Слободно време за одмор и индивидуални прошетки или резервација за Фадо шоу со вечера.
Цена при минимум: 25 лица- 64 евра; 15 лица- 70 евра
Ноќевање.

Четврти ден  02.01.2018 

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки или избор на некоја од факултативните излети.
Ноќевање.

Петти ден 03.01.2018
Појадок . Слонодно време и индивидуални прошетки или избор на факултативна екскурзија: целодневна екскурзија на Евора или втора опција избор на целодневна екскурзаија до Порто
Цена за Евора при минимум: 25 лица- 53 евра; 15 лица- 65 евра
Цена за Порто при минимум: 25 лица- 76 евра
Ноќевање.

Шести ден 04.01.2018
Појадок во хотелот и ослободување на собите до 12:00ч.
Индивидуални прошетки или избор на некоја од факултативните излети.
Во вечерните часеви следи трансфер до аеродромот во  Лисабон  и лет до Софија.

Содржина

Типови на сместување

Лисабон за НОВА ГОДИНА

Лисабон,Португалија

Лисабон лежи на ридовите кои ја опкружуваат реката Тежо и Атлански океан. Постојат многу споменици кои подсетуваат дека бил престолнина на моќните поморски сили: кула Белем, манастирот Св. Жеронимо, прекрасните плоштади Комерсио и Рестастурадорес, многу бројни цркви и палати на богатите трговци и сопственици на земјишта. Квартот Алфама, над кого се издигнува тврдината Св. Ѓорѓи, го задржал изгледот на средновековен град со тесни улички и со некои од најтесните згради на стариот континент. Спроти него се стрмнит улици Бариа Алта и Сиадаса со голем број на галерии, театри, паркови и одлични ресторани. Се препорачува да се посети музејот Гилбенкијан и паркот на нациите. Со помош на жолтите трамваи со број 28 може лесно да го откриете овој град и неговата убавина.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.