КУБА 

3 ноќевања во Хавана + 7 ноќевања во Варадеро

1169 € за уплати до 28.02.2018

редовна цена: 1.499 €

Најголемиот, и во последно време најпосетуваниот, карипски остров кој е дел од групата на Големите Антили, бележи преку 200 заливи и преку 280 тропски и рајски бели плажи кои се опкружени со волшебни нијанси од зелени и сини бои. Латино ритамот, пикантната кујна, рајските плажи, волшебните природни убавини, непрегледните полиња со шеќерна трска, сочуваните традиции и култура се само дел од оваа сочувана, островска енигма.

Една од најстарите земји на новиот свет чија историјата ја испишувале Европа и Африка, а ја открил Кристофер Колумбо во 1942година убеден дека конечно ја нашол Индија. Во 1818 година е допуштена и слободната трговија, додека во 1889год по воената интервенција од Америка, станала “Шекерен остров”.

ХАВАНА

Еден од најсликовитите градови на Карибите кој се наоѓа на северната страна од островот. Стариот град под заштита на UNESCO стана многу важна туристичка дестинација. Шпанците зад себе оставија големо влијание што се однесува на архитектурата, а уште поголем шарм на градот му даваат куќите од камен, поплочените улици и извонредните домаќини. Скоро од секој агол во градот допираат звуците на салсата и мирисот на цигарите.

ВАРАДЕРО 

Најпознато Кубанско летувалиште, сместено на северниот дел на островот, оддалечено окулу 130км oд Хавана. Се протега на 22км долги, бисерно бели, песочни плажи. Климата е тропска со окулу 330 сончеви денови во текот на годината. За него нема ништо посебно да се раскажува: сонце, песок, тиркизно море, кубански орхидеи, палми… Рај од разгледница, место од соништата…

Период на патување: 12.05.-22.05/14.05.-24.05/16.05. -26.05.

Цената вклучува:

-Авионска карта Белград – Хавана – Белград
-3 ноќевања со појадок во хотел 3* во Хавана   и  7 ноќевања во Варадеро во хотел 4* на база All inclusive
-Трансфер Хавана – Варадеро – Хавана
-Организација на патувањето

Цената не вклучува:

-Превоз Скопје – Белград – Скопје
-Аеродромски такси 80€
-Индивидуални трошоци за време на престојот
-Патничко осигурување

Напомена:

– Цената е дадена по лице во двокреветна соба (минимум 2 лица).
– За еднокреветна соба се доплаќа 30 % од целосна сума
– Плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62.00 Денари за 1 Евро.
– Плаќање при резервација 50%, и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња.
– За ова патување важат општите услови на СКТМ

Содржина

  • AIR CONDITIONING
  • FITNESS FACILITY
  • FREE PARKING
  • FRIDGE
  • SWIMMING POOL
  • TELEVISION
  • WI_FI

Типови на сместување

двокреветна соба

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

КУБА – Варадеро и Хавана

Варадеро,Куба

Најголем остров во Карипското море со преку 200 заливи и преку 280 тропски и рајски бели плажи, опкружени со волшебни нијанси од зелени и сини бои. Земја на сонцето, бојата, танцот, темпераментот, спој на различни култури која ќе ве воодушеви во секој поглед.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.