Дубаи – 5 ноќи / 6 дена

ХОТЕЛ Кат. Лице во 1/2 1/1соба 3-то лице во 1/2 БЕБЕ ДЕТЕ ДЕТЕ
Saffron Boutique Hotel 4* 480 EUR 645 EUR 480 EUR 0-1.99 0 EUR 2-5.99 295 EUR 6-11.99 480 EUR
Grand Central Hotel 4* 485 EUR 655 EUR 480 EUR 0-1.99 0 EUR 2-5.99 295 EUR 6-11.99 480 EUR
Ramee Rose Hotel Al Barsha 4* 529 EUR 719 EUR 505 EUR 0-1.99 0 EUR 2-5.99 295 EUR 6-11.99 469 EUR
Golden Tulip Al Barsha 4* 555 EUR 745 EUR 555 EUR 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 469 EUR
Doubletree by Hilton Al Barsha 4*+ 650 EUR 970 EUR N/A 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 N/A
Hawthorn Suites Jumeirah  Beach  4 *+ 695 EUR 1050 EUR 580 EUR 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295EUR 6-11,99 550  EUR
Jood Palace  5 * 599 EUR 850 EUR 580 EUR 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 499  EUR
Fraser Suites 5* 605 EUR 879 EUR 580 EUR 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 N/A
Millennium Plaza 5* 719 EUR 1085 EUR N/A 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 N/A
Media Rotana 5* 669 EUR 1009 EUR N/A 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 N/A
Movenpick JLT 5* 715 EUR 1085 EUR 615 EUR 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 529 EUR
Hyatt Rgency Creek 5* 715 EUR 1085 EUR N/A 0-1,99 0 EUR 2-5,99 295 EUR 6-11,99 N/A

Можност за плаќање на 6 еднакви рати

1 рата – до 07.11.2017.

2 рата – до 05.12.2017.

3 рата – до 09.01.2017.

4 рата – до 02.02.2018.

5 рата – најкасно 10

дена пред поаѓање


Термин :
05.03 – 10.03.2018. | 10.03 – 15.03.2018. | 17.03 – 22.03.2018.

Времиња на летови поаѓање
SKP-DXB 13:05
DXB-SKP 9:15

 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines  директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Аеродромски такси од 50 евра
 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно : 4-5 еур / за соба на ден за хотел 5 *, 3 -4еур/за соба на ден за хотел со 4 *,2-3 еур/за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Виза за влез во Дубаи 90 еур,потребен скениран пасош во боја
Факултативни екскурзии
Екскурзии Време на траење Цена по лице
Desert Safari 5 часа 60 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise 2 часа 60 EUR Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 90 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall 90 EUR Влезница  со асистенција,шопинг
Dubai Old Bazaar Tour 12 часа 50 EUR   Разглед со водич

Напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари,
 • Нема мозжност за откажување,менување на термин или менување на имиња,
 • За виза потребен скениран пасош во боја. АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА,парите не се враќаат

Содржина

Типови на сместување

Двокреветна соба

Макс. Возрасни: 1

Термини
Тип
Возрасни

ДУБАИ 5 ноќи- од 124 евра месечно

Дубаи,ОАЕ

Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете ...

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.