Мистично привлечен, спакуван во историски приказни,обоен од влијанија на најразлични цивилизации, Крф фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување, островот Крф, втор по големина во Јонското Море e познат како зелениот бисер на Медитеранот. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е во состав на секој отсликан пејзаж, богатиот ноќен живот, традиционалниот вкус на медитеранската клима. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејки го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите.

Вилата Escape се наоѓа на 600метри од плажа, има сопствен базен и бар. Создадена е за сите што сакаат да бидат сместени на помирно место, подалеку од гужва и бучава од сообраќај и да имаат прекрасен поглед од височина на море, а исто така имат можност после плажа да пијат коктел и да уживаат на базен чекајќи го зајдисонцето.

Ипсос, КРФ Цена по лице ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
студио/апартмани термин   11 18 25 2 9 16   23 30 6 13 20 27 3 10 17 24
(7 ноќевања) ноќевања     7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
VILLA ESCAPE   (ac, базен) STD 1/2+exb* (3 лица)   109 12999 159109 159 159 199 199 199 215 215 215 215 129 129   109 99

*** Поголем дел од собите во Villa Escape се реновирани во 2016 година.

Aранжманот вклучува:
• 7 ноќевања, 8 дена на Крф/Ипсос
• Автобуски превоз Скопје – Крф – Скопје
• Траект/брод Игуменица – Крф – Игуменица
• Туристичка такса

Aранжманот не вклучува:

• Патничко и здравствено осигурување 250ден.
• Еднодневен излет со брод ( крстарење по североисточниот брег
со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи – цена 25€
• Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи,
туристички атракции и beach барови) – цена 18€
• Посета на Акваленд со вклучена влезница и превоз – цена 25€
• Вечерна екскурзија во Кавос ( превоз и организација ) – цена 15€

 

 

Содржина

  • AIR CONDITIONING
  • FRIDGE
  • TELEVISION

Типови на сместување

шестокреветна соба

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

четворокреветни соби

Макс. Возрасни: 4

Термини
Тип
Возрасни

трокреветни соби

Макс. Возрасни: 3

Термини
Тип
Возрасни

двокреветни соби

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

Vila Escape, Ипсос – Крф

Ипсос, Крф,Грција

Градчето Ipsos, кое распослано низ долгата песочна плажа во најубавиот дел од островот, несомнино оправдано со години се вбројува во најпосакуваните туристички места на Крф. Неговата местоположба, близината до градот Крф и останатите поголеми тиристички места како Дасиа, Гувиа, Нисаки и Барбати... го карактеризира како добар избор за летен одмор. Богатата тиристичка понуда на сместувачки капацитети, како и на објекти за забава, особено го прават привлечен за оние кои од одморот секогаш очекуваат и нешто повеќе. Изборот на Ипсос и Крф за наша повторна летна дестинација, не е случаен. Долгогодишната соработка со неговите домаќини и задоволството на нашите туристи е императив повеќе, за продолжување на традицијата. Објектите кои се лоцирани во непосредната близина на неговата плажа, нивниот квалитет и поволните цени на туристичките пакети, претставуваат мотив за негов избор.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани


Corfu
Ипсос – КРФ
99.00€ avg/night© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.