Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода, продавници, таверни. Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците.
Многупати наградувана со сино знаме плажата Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови.
Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.
На плажата во Велика се организираат натпревари во одбојка на плажа.
Во потокот Платанија во близина на Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика, е уникатно искуство.

ВИЛА АНЕСИ

ЛОКАЦИЈА: Вилата се наоѓа во местото Сотирица, идеално лоцирано, на главна улица и е на прва линија околу 30 метри од плажа. Вилата раполага со простран двор со убава градина, со скара која е на располагање на гостите и сопствен паркинг.

Опис: Сместувачките капацитети во нашата понуда се наоѓаат на приземје и прв спрат и сите располагаат со едeн француски, еден стандарден и еден помошен кревет. Секое студио има потполно опремена кујна, купатило/wc. TV, Wi-Fi internet, комарници и тераса со директен поглед на море.

Цени за термини по типови простории и услуги

 

Услови под кои важи аранжманот
– Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
• Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
• Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

– Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.
– За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
– Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
– Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
– Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
– Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
– При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
– Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цена на превоз на релација Куманово – Скопје – Кавадарци – ВЕЛИКА – Куманово изнесува:
• возрасни: 40 €
• деца од 2 до 12 години: 30 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Содржина

Типови на сместување

двокреветна соба

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

ВИЛА АНЕСИ

Олимпијада,Грција

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани


VilaTasia5
Вила Тасиа
69.00€ avg/night

VILA-AKTI-12
ВИЛА АКТИ,
69.00€ avg/night© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.