Венеција во Март
10.03.2018 – 13.03.2018

 

1 ден 10.03.18

Состанок на групата на аеродромот „Александар Велики“ во 11:00 часот (наутро). Полетување за Тревизо, во близина на Венеција, во 13:20. Слетување во Тревизо (Венеција во 15:05). Организиран трансфер од аеродром до хотел. Сместување во хотелот . Време за краток одмор во хотелот. Слободно време за прошетка низ Венецијанските улици и канали каде ќе ја почуствувате магијата на градот и ќе уживате во вкусната италијанска кујна. Ноќевање.

2 ден 11.03.18

Појадок. Организиран факултативен разглед на Венеција со професионален водич при што ќе се видат плоштадот Сан Марко со базиликата, Дуждевата Палата, ренесансната саат-кула, Мостот на воздишките, мостот Риалто.  Или, Појадок. Факултативна екскурзија во Верона – градот на Ромео и Јулија….Посета на плоштадот Ербе, Данте и Бра, Арената – втора по големина во Италија, Куќата на Јулија…слободно време за шопинг во Верона. Враќање во Венеција во вечерните часови. Ноќевање. Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден 12.03.18

Појадок. Факултативна екскурзија до магичните острови на венецијанската лагуна – Мурано и Бурано со водич. Ке присуствувате на едно незаборавно искуство кога “маестро“ создава неверојатни стаклени фигури, при што постoи можност да купите прекрасни рачно изработени стаклени производи. Враќање во Венеција и слободно време за ручек. Ноќевање во хотелот.

4 ден 13.03.18

Појадок. Одјавување од хотел. Трансфер до аеродром. Полетување за Скопје во 15:35 ч. Слетување во Скопје во 17:15 ч.

 

ЦЕНА: 290 еур / 17,980,00 мкд – редовна цена

 

Во цената на аранжманот се вклучени следниве услуги:

 • Авио билет на релација Скопје – Венеција – Скопје
 • Рачен багаж (1 торба со димензии 55х40х23см)
 • Аеродромски такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во хотел 3* на база 3 ноќевања со појадок
 • Професионален туристички водич за време на целата екскурзија Придружник на патувањето, организација и водство на патувањето

Во цената на аранжманот не се вклучени следниве услуги:

 • Доплата за багаж (1 торба/куфер со максимум 20 kg) 2.500 денари
 • Туристичка такса 3 евра на ден (се плаќа во хотелот на лице место, при земањето на клучевите од собите)
 • Карти за локален превоз со брод или автобуски превоз од Местре до Венеција/плоштадот Свети Марко Факултативен излет до островите Мурано и Бурано – 20 евра
 • Влезници во локалитетите Патничко осигурување 200 мкд по лице

Напомена:

– Цените се дадени по лице во двокреветна соба (минимум 2 лица).
– За еднокреветна соба се доплаќа 30 % од целосна сума
– Плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62.00 Денари за 1 Евро.
– Плаќање при резервација 50%, и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
– За ова патување потребно е минимум 20 патници
– Доколку патувањето не се реализира, се враќа целосниот износ кој сте го уплатиле
– За ова патување важат општите услови на СКТМ

Содржина

 • AIR CONDITIONING
 • COFFEE
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • TELEVISION
 • WI_FI

Типови на сместување

Двокреветна соба

Макс. Возрасни: 2

Термини
Тип
Возрасни

Венеција во Март

Венеција,Италија

  Венеција – прекрасна и единствена, недостижен оригинал за градовите ширум светот кои потсетуваат на неа но, само со гордост со неа се споредуваат. Венеција е една од најбогатите ризници на италијанската и европската архитектура, култура и уметност. Нејзиното создавање почнало во 5-ти век во пространа лагуна на устието на реката Бренте во Венецијанскиот залив, на преку 100 мали острови раздвоени со околу 180 канали и со преку 400 мостови. Комплетното богатство на Венеција се неколку стотици палати и преку 90 цркви – сите дел од светското културно наследство ставено на листата на УНЕСКО.

Ви треба помош?

За помош или резервација на било која понуда, Ве молиме јавете се на:

02/6147437

078/368-048

Слични Аранжмани
© 2015 ОдмориСе | Сите права се задржани. | Авторски права


Контакт информации

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ
Кочо Рацин бр.14, 1000 Скопје
Работнички Универзитет (ЦЕНТАР)
Тел: 02 614 74 37
Моб: 078 368 048
Емаил: contact@odmorise.mk
Информатор

Оставете Ваш e-mail за да ги добивате нашите актуелни понуди.